cechy kaszy jaglanej

To druga bardzo cenna jej cecha. Posiadają ją oraz niektóre odmienne kasze np. gryczana, ale nie wszystkie. Uczulenie na gluten to istotny problem, gdyż są on w kilku produktach. Należy wtedy zrezygnować z pieczywa a także innych produktów mącznych. Jako alternatywa dla tego typu, czego spożywać posiłki nie sposób, może posłużyć kasza jaglana. Glutenu nie zawiera również ryż, jednak kasza ma więcej wartości odżywczych. Jest smaczna jak również lekkostrawna, zatem zwłaszcza jako podstawowy produkt codziennej diety będzie doskonała.

cechy kaszy jaglanej

Autor zdjęcia: antonio
Poza takimi dwiema parametrami kasza ta jest bogata w sporo cennych składników. Tak jak inne, zawiera magnez i witaminy z grupy B, co sprawia, że wywiera doskonały wpływ na samopoczucie. Ponadto jest w niej też wapń, potas, cynk, selen a także żelazo. W ten sposób wszelkich jest pożywna. Dodanie jej do obiadu czy też do innego posiłku nie jedynie zrobi je zdrowymi, ale także umożliwi się najeść. Gdy odejdzie się od stołu ze zdrowym uczuciem sytości (nie mylić z przejedzeniem), to nie będzie pokusy, by podjadać różne niezdrowe elementy pomiędzy takim a następnym posiłkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>